14 Nisan 2011 Perşembe

İLK


Böyle miydim ya ben ! Annem beni kapıdan her geçirişinde bir sürü tembihleri de yanıma eklerdi. Yapabileceklerim çoktu ve sanki zamanım pek azdı. Parçalanan dizlerimi pansuman yaptırdıktan sonra aynı hız koşmaya devam eder, denizde kimsenin göremeyeceği kadar açılır, kulaklarım patlama sinyali vericeye kadar dalar, paraşütle atlar, sarp kayalara tırmanır, uçurumlardan korkmazdım. Canım yanmazdı; erkek Fatma lakabının şubesiydim adeta. Doğuma girerken dahi lunaparka gider gibiydim. Dim..dim..dim. Dili geçmiş zaman. Evet geçmiş zaman.

Şimdi , aynı operasyonu daha önce iki kez geçirmiş olan ben üçüncüsü için ilk kez tedirginlik ve sıkıntı hissetti. Kolay itiraf edemese de ilk kez korktu ,endişelendi ve düşündü. Ben bu bene hiç alışık değildi ve yeni tanışmıştı. Hiç ama hiç hoşlanmasa da bu ben yeniydi ve ona aitti. Merhaba demekten ve kabullenmekten başka yapabileceği birşey yoktu.


Hastaneye gidildi. Doktorla konuşuldu ve işlemin yapılacağı yere inildi. Hemşire gidelim dediğinde kocaya bakıldı " O da gelemez mi ? " denildi. Şimdi doğuma bile eşler alınırken benimkinde niye olmasındı. Ama cevap olumsuz olunca kocaya bir daha dönüp bakılmadan kapalı kapıya yönelindi. Baksam buğulanan gözlerde hazır bekleyen yaşlar düşebilirdi. Böyle miydi bu kadın ya ! böyle miydi ? Anne olmakla yumuşayan bu kalp ve ruh bir daha eski haline dönemezdi. Anlaşıldı ve kabul edildi. İtiraz etmenin manası yoktu. İlk defa yavrusu için endişe ve kendisi için korku hissetti; tıpkı annesinin kendisi için hissettikleri gibi . İlk kez keşfetti.11 yorum:

Mavi Balon dedi ki...

Aaa Zühre, bebişin mi oldu yoksa ?

Leylak Dalı dedi ki...

Zührecim hayrola? Önemli bir durum yoktur inşallah?
Ruh halinin teşhisini sonunda kendin koymuşun işte, eskiden kendin için yaşıyordun, şimdi kızın için. Hiç ayrılmayın inşallah...

Zeugma dedi ki...

Zührecim, yazıdan çok net olarak anlayamadım..
Ama şu an iyisin, onu biliyorum.
Her ne ise geçmiş olsun diliyorum. Kendine dikkat et lütfen..
Sevgilerimle...

laleninbahcesi dedi ki...

Zührecim her neyse geçmiş gitmiş anladığım kadariyle...Umarım önemli bir şey yoktur.
Asıl korku çocuklarımız için, ben de kzılardan sonra korkak olmuştum. Hep onlara zarar gelmesin, korunaksız kalmasınlar diye
Çok öptüm seni

didem dedi ki...

Zuhre korktun, bizi de korkuttun. Nasilsin?

Esmir dedi ki...

Sevgili Zuhreciğim,
Tam olarak ne olduğunu anlayamasam da umarım önemli bir şeyin yoktur...Geçmiş olsun canım..Sevgilerimle..

mine dedi ki...

acil şifalar diliyorum

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

CANIM ARKADAŞLARIM ÇOK ŞÜKÜR İYİYİM. ÖNEMLİBİRŞEYİM YOK. UFAKBİR OPERASYON GEÇİRDİM,ZARARSIZ VE HASARSIZ OLANINDAN :))

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDER, SEVGİYLE KUCAKLARIM!

Çınar dedi ki...

Çok geçmiş olsun canım

Sevgiler

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

Teşekkür ederim Çınarcığım.

didem dedi ki...

Cok gecmisler olsun. Simdi iyi misin? Bizi merakta birakma. Yaz ara sira lutfen. Sevgilerimle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...