9 Ekim 2014 Perşembe

CEHENNEM DERESİ
              Sevgili Hoca'm Gülsen Varol'un ikinci kitabı " Cehennem Deresi" kendime bayram hediyesi olarak düşünüp beklettiğim bir kitaptı. Ben pek çoklarının yaptığı gibi birden fazla kitabı birarada okuyamadığım gibi bir romanı bititir bitirmez bir diğerine başlamakta da zorluk çekenlerdenim. İçine girdiğim romanda hala nefes alıyorken bir diğerinde bulunmayı istemem; kaçarım. Bu duygu içerisinde içinde yok olup gittiğim, orada nefes aldığım kitapların sayısı malesef gün be gün azalırken sevgili Hocam'ın ilk kitabı ( yüzüm kızararak henüz edinip okuyabildiğim ) "Albümdekiler" romanını gözyaşları ile bitirdim. Orada bir süre konaklayıp izin aldıktan sonra " Cehennem Deresi" ne geçtim.

         Her yazısında beni ters köşe eden , günlerce düşünmeme yol açan; zekası, üstün dil becerisine hayran olduğum Gülsen Varol' un muhteşem kurgusu ve karekterleri ile artık ben de  Cehennem Dere'liyim. Orada nefes alıp , roman karekterleriyle başbaşa vererek heyecanlandım, üzüldüm, güldüm ve ağladım....

           Öncelikle benim hayatıma girip vermiş olduğunuz ışık , heyecan ve mutluluktan dolayı teşekkür eder; edebiyat dünyasının bu müthiş romancıya hak ettiği ilgi ve değeri sağlamasını diliyorum.

5 yorum:

Adsız dedi ki...

ŞAŞIRTTIN BENİ ÇOBAN YILDIZIM.. SENİN DE DİĞER DOSTLARIM GİBİ DİĞER HİÇ TANIMADIĞIM OKURLAR GİBİ YORUMUNU ÖNCE BANA YOLLAYACAĞINI, BEN BLOĞUMDA YAYINLADIKTAN SONRA KENDİ SAYFALARINDA YER VERECEĞİNİ ZANNETMİŞTİM. AMA SÜRPRİZ OLDU BANA.. ŞİMDİ BU YORUMU BANA DA YOLLA Kİ BEN DE SAYFAMDA YAYINLAYIP YORUMUNA CEVAP VEREBİLEYİM.
AYRICA İÇİMDE TARİFSİZ BİR HEYECANLA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTAYI BEKLEDİĞİMİ DE SAKIN UNUTMA..
GÜZEL DÜŞÜNCELERİN VE SUNUMUN İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

ASIL BEN TEŞEKKÜR EDERİM ; VARLIĞINIZ İÇİN CANIM HOCA'M !!!

Arzu Sarıyer dedi ki...

Yazında duyduğun heyecanı duyumsadım Sevgili Çoban Yıldızı ,gözlerin ışıl ışıl ne güzel...Albümdekiler 'i okurken ve de okuduktan sonra duygularım daha dün gibi hiç bir karesini unutamam...Cehennem Deresi de öyle olacak...Güzel yorumun için kutlarım ,sevgiler.

bilge dedi ki...

Çoban Yıldızım nerelerdesin benim gibi yoğunluktan bloğuna fazla uğrayamıyorsun sanırım..İZMİR den sevgiler..selamlar....

ramazan dedi ki...

Artık bloglar çalışmaz mı oldu. Selamlar sevgiler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...