22 Şubat 2012 Çarşamba

NE VAR NE YOK

Bu aralar yazı yazmakta zorluk çekiyorum. Aklıma gelenleri kaleme almazsam 5 sn sonra kendi kendini imha ediyor ve ben boş sayfaya doğru kendimi bakar buluyorum. Yazı yazma dürtüme bir engel de her türlüsü denenip deneme sonucu çıldırıp en iyisi olduğunda karar kılınan, bu seferde baz istasyonlarının fazla olmadığı bir yerde konuşlanmam sebebiyle vuslata erememem. Şimdi de cuka cuka cuuuuukkkk diye bağıran bir miki fare beynimi yediği için zorlanıyorum ama yazacağım, yok yok yazacağım fena inat ettim.

Görüşmeyeli ne var ne yok derseniz , iki yıldır bizimle birlikte yaşayan , bana kardeş kızıma abla olan Hati gitti. Ağlaya ağlaya içi dışına çıktı bende ise hiç. Bu kadar mı taş oldum sorusunu es geçtim, ben duygusal sömürü teşkil edecek her durumda domuza dönüşme becerisine sahibim. Sanırım bu bir mesleki defo olarak kişiliğime yer etmiş durumda. İyi mi? ehhh ne diyeyim elle gelen düğün bayram demişler. Çok dağıttım konuyu hemen toparlıyorum. Üzüldüm tabii canım, dıştan taş gibi görünsemde içte gastritim artmış , artmakla kalmamış tavan yapmış durumda köpürüyor. Bundan dört sene önce terkedildiğimizde durum daha vahimdi . Ben bir günde ofisimle birlikte yürütmekte olduğum iki büyük firmaya el sallayarak kızımı ayağımda uyuturken bulmuştum kendimi. Yalnızlık zor çok zor gurbette. Çalacağın kapıların koşullarının uygun olmaması seni senle başbaşa bırakıyor. Oysa bekarken şu anlattığım çocuk ,kreş, bakıcı ve benzeri her tür durumlar bana ne sıkıcı ve basit gelirdi...Alışacağız boşluğuna Hati'nin çaresiz.

Veeeee  "Bir mucize olan hamilelik kırk hafta sürer
               Bebekler kırkıçıkarılmadan evden çıkarılmaz
               Adam olmak için kırk fırın ekmek yemek gerekir
               Birşeyi kırk kere söylersen gerçek olur
               Hamamda yıkanan kişilere mis gibi kırklanmışsın denir
               Canımız birşeyi istemediğinde kırk dereden su getiririz ve daha neler neler, kırk iyidir ! :) " diye bir mesaj kırk yaşımı kutlayanlar arasında en çok hoşuma giden mesajların başındaydı. Evet 40 oldum ! Otuzlu yaşlarda bile kendimi bu kadar genç ve güzel hissetmemiştim.Yok bu öyle kendini beğenmeden öte bir duygu ; daha çok benimseme, özümseme, kabullenme ve farklı bir tür huzur.
Evet 40 'ım ama sanırım ben kırkta kalıp çöreklenmek istiyorum ; on yıl sonra 41,5 olabilirim :))
En güzel hediye ise Balkız'ımın elleriyle yaptığı resim ve çantaydı. Ondan aldığım ilk hediye. Ama henüz bilmiyor ki , o benim yaşam hediyem!!!


19 yorum:

Çınar dedi ki...

41 kere maaşallah diyeceğim ama bu pek uymayacak onca kırklı söze. Neyse seneye 41 sin nasıl olsa:))) Nice mutlu yılların olsun güzelliğine güzellik katan. Balkız'ın hediyesi çok anlamlı ve güzelmiş.:)

Sevgiler

Mavi Balon dedi ki...

Zühre "kırk dırt" der annemler eh bakalım girince görücez. Sen bulursan cevabı 2 seneye kadar yolla bana olur mu? Nice güzel yaşlara, günlere..

Arzu Sarıyer dedi ki...

Zühre' ciğim ben elliye varınca anladım kırk yaşının güzelliğini.En çalışkan en koşturan yıllardı.Senin erken farkına varmış olmana sevindim,keyfine güzel sür kardeşim.Sevgiler...

sünter dedi ki...

Bencede sen hep kirk´ta kal gelme buralara:))

Tekrardan sana ve ailene güzel yillar diliyorum sevgili Zühre. Sayisi kac olursa olsun...

laleninbahcesi dedi ki...

Zührecim , kırk yaşına girdiğim gün dedimki tamam artık burası iyi ben burada kalırım artık. Yıllarca kırk yaşındayım deyince , iki sene önce Naziş'e okulda yaşımı soranlara 40 deyivermiş. Nasılyani senin annen kaç yaşında dediklerinde aklı başına gelmiş:))

40 iyidir kal orada:))

Yeni yaşın yepisyeni mutluluklar getirsin.

Öptüm çookk

Adsız dedi ki...

39!.
yaşlı hesaplama.

abin.

Asuman Yelen dedi ki...

Çok inanarak söylüyorum Zühre' cim. 40 lar fiziken kendini en güzel hissedeceğin yaşlar.50 ler de fizik pek değişmediği gibi, ona ilaveten ruhen kendini sakinliğin, bilgeliğin en tepesinde hissedeceğin yaşlar olacak. Tüm yaşıtlarım aynı fikirde.

Sevdiklerinle, sağlıklı, huzurlu, mutlu, upuzun yıllar diliyor, öpüyorum seni...

MEHMET dedi ki...

Altmışına mediven dayanmış olarak iddia ediyorum ki en güzel yaş, olgunlaşmış 70'li yaşlardır. İzledim
tecrübeyle sabittir Zühre hanım...

Dostlukla...

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

KAÇ DEFA YORUM YAZDIM HEPİNİZE AYRI AYRI AMA BİR TÜRLÜ GİTMEDİ.SANIRIM ARIZA YAPTI.BU SON DENEME:)

HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM.KOCAMAN SEVGİLERİMLE!

Zeugma dedi ki...

İlk kez bir postunu bu kadar geç gördüm. Hem de doğum gününmüş :((((

Kaç aydır yoktun, hangi arada yazdın bir türlü anlamadım Zührecim...

Yeni yaşını kutluyor, mutluluk selleri içinde, şekerler şekeri balkız'ınla ve tüm sevdiklerinle sağlık, huzur ve güzelliklerle dolo dolu geçirmeni dilerim.
Gülen yüzün hiç solmasın.

Sevgilerimle, öpüyorum...

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

ZEUGMA'm güzel dileklerin için çooook teşekkür ederim.Hep birlikte nice yıllara inşallah!

Sevgilerle,öptüm!

E S M İ R dedi ki...

Sevgili Zührecim,
Ben de uzun süredir (özel işlerimizden dolayı!)blogları ziyaret edemiyordum bu yüzden henüz görebildim bu önemli doğum günü post.unu...

Biraz gecikmişte olsam, ben de yeni yaşını en içten dileklerimle kutlar...biricik balkız'ın ve candan sevdiklerinle birlikte sağlık, huzur ve neşe dolu günler (haftalar, aylar, yıllar:)geçirmeni temenni ederim...

Sevgilerimle...

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

ESİN ciğim çok ama çok teşekkür ederim.Sevgilerle!!!

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

ESİN ciğim çok ama çok teşekkür ederim.Sevgilerle!!!

didem dedi ki...

Canim nice yasalara! Yasini saklamadan gocunmadan aciklikla soyleyebilme cesaretini kutluyorum. Sanirim hic gostermedigin icin rahatlikla soyleyebiliyorsun. En guzel yasa geldin. Doya doya yasa. Tadina var, Dilerim yeni yasin sans getirsin. Insallah cok guzel gecti dogumgunun.
Hati ye uzuldum daha dogrusu kizinin uzulmesine uzuldum. Ama alisir merak etme.

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

Canım benim çok teşekkür ederim. Bu zamana kadar hep 29 dediğim için nasıl 40 oldum anlayamadım:))))) Evet Hati'ye üzüldük ama geliyor ziyaretimize sık sık.

Hayat İzlerim dedi ki...

Ne kadar güzel bir resim, nazarlardan korusun allah, sayfa da çok güzel sık sık gelirim artık ziyarete, sevgiler ...

guguk kuşu dedi ki...

umarım daha iyi bir yardımcı bulursun 40 yaşımda 3. kızım oldu her bakıcı probleminde depresyona giriyorum ama hep iyilerle karşılaştım inşallah senin ve çocuğun içinde en iyisi olur

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

HAYAT İZLERİM,hoşgeldin ve çook teşekkür ederim :))

GUGUK KUŞU; ne zor bir şey değil mi bakıcı problemi yaşamak ve bunu aşmaya çalışmak..Bundan sonra sanırım bakıcı düşünmeyeceğiz çünkü anaokuluna başladı. Ben işten gelene kadarki saat dilimi için şimdilik Baba'mız kendini feda etmiş durumda; bakalım nereye kadar dayanacak :))Güzel temennilerin hepimiz için olsun,tüm anne ve yavrular için!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...