9 Haziran 2012 Cumartesi

Bu aralar çok dalgınım. Arabayla giderken bir köprünün altında durduğumda kendime geldim ve nerde olduğumu bilemedim. Sanki orada uyanmış, ya da biri tarafından oraya konulmuştum. Bu akşam ise yemek masasında bardağıma yeniden meyve suyu doldurmak istediğimi düşünüp, masanın karşı çaprazında bulunan şişeye baktığımı hatırlıyorum . Daha sonra ise bardağın dolu olduğunu gördüm. Hangi ara o bardağı doldurduğumu asla hatırlamıyorum. Kayıt hiç yok ,tertemiz . Bu aralar çok dalgınım ve bundan korkuyorum. Sarfedildiği söylenen diyologları hiç hatırlamıyorum, kulağım o kelimeleri sezmiyor bile . Sanki kayda basılmayı unutulan teybin boş kasedi gibiyim. Kafam kendi düşüncelerim , replik ve düpliğini kendi oluşturduğum cümlelerle dopdolu ancak dış aleme kapalı. Ne korkunç bir durum kendinden şüphe etme . Dedim , demedim; dedin, demedin.. Sürmenaj bu olmalı. Bu beyni dinlendirmeli. Buradan gitmeli. Gökyüzüne uçup süzülmeli. Balık olup diplere inmeli. Sessizliğin sesini dinlemeli. Güneşe yüz vermeli. Toprağa ayak basmalı. Yollara vurmalı. Bilmediğin yerlerde durmalı. Kendi adımı unutmadan sevdiğim herşeyi tekrar tekrar kucaklamalı. 

2 yorum:

Zeugma dedi ki...

Girişteki cümleler epey korkuttu beni. Ama çok yoğun ve yorgun dönemlerde yaşanan bir şey bu Zühreciğim. Benzer durumlar yaşadığımı hatırlıyorum nitekim.
Örneğin, bir kez eve girerken anahtar yerine tarak çıkardığımı biliyorum çantamdan :)

Adli tatile az kaldı. Biraz daha sabır. Çarelerin neler olduğunu iyi biliyorsun zaten.
İyi bir tatil ayarla şimdiden ve yeniden doğmuş gibi ol lütfen...

Kocaman sevgilerimle :)

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

Ahh Zeugma'm ben neler yapıyorum bir bilsen :)) Evet dört gözle bekliyorum tatili. Ama ben onun öncesinde de bir süre kaçamak yapmayı hayal ederken hep engeller çıktı ve beni bu hale getirdi.Beynim sinyaller veriyor.Kaçacağım inşallah bu cehennemden en kısa fırsatta :)

Kocaman sevgilerle!

DİDEMCİĞİM yine yorumun buraya değil ama mail kutuma düşmüş :) Evet haklısın çok yoruldum bu sene.Bunca senedir çalışmamın toplamından daha fazla çalıştım bu sene :( Gideceği buralardan dayanamıyorum şarkısı dilimde hep :))

Sevgilerle!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...